Parmak Kaldır

Tanıdığım bi kız var 'Punk' olarak geçirdi ergenliğini, günümüzün 'Emo' tiplemesine yakın 90'lı yılların ortası ve sonuna doğru tam bu 'Metalci/Asidci' olayından kurtulduktan sonra ortaya çıkan tipleme. Eğlence anlayışı gece barda ölene kadar içtikten sonra bir yerde birinin evinde uyanmak, sonra da 'dün gece koptuk yaaa' tarzında yorumlar yapmak. Mor saçları ve siyah ojeleriyle kendine tarz yaratmak ve Türkçesini anlaman için terçüman gerektirecek tarzda konuşmak.

 

Tanıdığım bi arkadaş var 'Delikanlı(!)' tipi, mahallede Şahinle cirit atmak Üniversite yıllarında bile Liselerin önünde gezmek, akşamlarını kahvede başlayıp lokalde bitirmek onun eğlencesi, hayat tarzı. 'Küfür Dilin Cilasıdır' lafını baya abartarak kullanmayı seven, arkadaşlarından 'kız msn'i' avlayan, nette bu sürekli karşılaştığımız 'tanışabilirmiyiz' lafının sahiplerinden biri olan bi tip işte.

 

Bir arkadaş daha, beyni yıkanmış Allah, Peygamber ağzından düşmeyen ama yeri geldiğinde her boku yapabilen. Cumhuriyet kelimesini duyduğunda bile ana bacı ayırmaksızın küfreden sözde Müslüman bir kardeş. Ticarete meraklı, bir satıştan %500-600 kar elde ettiğinde 'ticaret bu Dinimizde var helal kazanç' diyerek kendini kandıran anca kendi bildikleri doğru geri kalan herkesin bildiğini yanlış algılayan bir abimiz.

 

Daha bir çok insan ekleyebilirim bu listeye, bunların her birinin bir ortak noktası var, hepsi Üniversitede istedikleri için değil puanları ve şartları ona müsade ettiği için ÖĞRETMEN oldular ve şu an belki SİZİN çocuğunuza bile hocalık yapıyorlar. Sistemimiz öyle muhteşem bi sistem ki, benim çocuğumun en 'sünger' olduğu dönem benden çok bunların yanında geçiyor ve bunlar yoğuruyor o taze hamurları. Hangisi gerçek 'EĞİTMEN' bilemem.

 

Bende parmak kaldırıyorum hocam, ama soru sormak için değil.

-G-

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !